Kan

12-18 Mayıs 2013 Hemşireler Günü Kutlaması

| 17 Mayıs 2013

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası Akhisar Devlet Hastanesi’ nde hemşireler ve hastane yönetiminin katılımıyla coşku içinde kutlandı.

Hastane Yöneticisi Başhekim Op. Dr. Erol KARACA , Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sema MİMAR ve tüm Hastane Yönetimi konuklarını keman dinletisi eşliğinde tek tek kapıda karşıladı.

Mesai bitiminde hastane yeni bina yemekhanesinde düzenlenen törende konuşan Hastane Yöneticisi Başhekim Op. Dr. Erol KARACA, ‘insan hayatıyla doğrudan ilişkili olan hemşirelik mesleği, güç çalışma şartları gerektiren,özveri,sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran zor ve kutsal bir meslektir. Biz hekimler içinse hemşireler sağlık alanının olmazsa olmazlarıdır. Hemşireler doktorların yardımcısı değil ekip arkadaşlarıdır.’ İfadesinde bulundu.

Göreve geldiği günden bu yana emekli olan ekip arkadaşları Müzeyyen KARACAOĞLAN, Hayriye BAYSAL, Neriman USLU, Hamdiye ÖZBUDAK ve Nefise GÜK’ ü plaketle onurlandıran Hastane Yöneticisi Başhekim Op. Dr. Erol KARACA, servis sorumlularıyla beraber pasta keserek ‘bu kutsal görevi yerine getiren bütün ebe ve hemşirelerimizin Ebeler ve Hemşireler Haftasını kutluyor, sağlık alanındaki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler