Kan

3 Haftada Topuk Dikeni Tedavisi

| 22 Temmuz 2013

Akhisar Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinde, Akhisar ve bölge halkına en iyi hizmeti verebilmek adına cihazlarda yenileme ve sayı arttırmak için 35 bin Tl’lik yatırım yapıldı. Yeni alınan 3 Usg, 3 Tens, 1Vakum ve 1Eswt cihazı ile beraber; 21 olan Tens cihazı sayısı 24’e , 11 olan Usg cihazı sayısı 14’e , 3 olan Vakum cihazı sayısı da 4’ e çıkarılmış oldu. Bunlara ilave 24 infrarüj lamba, 1 Eswt cihazı, 1 parafin kazanı ve 1 rehabailitasyon salonu olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi günlük tedavi olan hasta sayısını da arttırarak aynı gün içerisinde toplam 145 hastanın tedavisini uygulayabilir duruma geldi.

Türkiye’ de belli merkezlerde bulunan ESWT ( topuk dikeni için şok dalga terapisi) cihazını da bünyesine kazandıran Akhisar Devlet Hastanesi ESWT metodu ile topuk dikeni yüzünden ağrılar çeken, ayağının üzerine basmakta sorun yaşayan hastalara umut ışığı oldu.

Akhisar Devlet Hastanesi Yöneticisi Başhekim Op. Dr. Erol KARACA, Başhekim yardımcısı Dr.Ali Osman ÇAĞLAYAN ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sema MİMAR topuk dikeni yüzünden ağrılar çeken ve ESWT metodu ile tedavisi başlanan bir hastanın tedavi seansına katıldı. ESWT cihazı ile ilgili açıklama yapan Akhisar Devlet Hastanesi Yöneticisi Başhekim Op. Dr. Erol KARACA ‘şok dalgası tedavisi özellikle topuk dikeni, kaynamayan kırıklar, gevşemiş çimentosuz protezlerin gevşemesinin giderilmesi, omuz kireçlenmesi, tenisçi dirseği ve sporcularda görülen tendinitlerin tedavisinde kullanılır. Yeni aldığımız ESWT cihazı ile topuk dikeni problemi olan hastalarımıza, haftada 1 kez doktorunun önerisine göre toplam 3 yada 5 seanslık bir tedaviyle tamamen iyileşme garantisi veriyoruz. Cihazımızın tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.’ dedi.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler