Kan

Hastanemizde Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı Lazer Tedavisi Yapılmaya Başlandı

| 6 Mayıs 2016

Hayırsever işadamları Turgay SUYOLCU, Yılmaz ÇATALCALI, Yalçın ÇATALCALI ve Kayhan SIDAN tarafından Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği aracılığıyla hastaneye Lazer DSR cihazı bağışı yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Hastane Yönetici/Başhekim’i Op Dr Erol KARACA “Hastanemize Lazer DSR cihazının kazandırılmasına katkıda bulunan hayırsever iş adamları Sayın Turgay SUYOLCU, Yılmaz ÇATALCALI, Yalçın ÇATALCALI ve Kayhan SIDAN’a ve bu bağışın gerçekleşmesine katkıda bulunan ve aracılık eden Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Hasan Kirazoğlu’na teşekkür ediyorum. Örnek bir davranış göstererek hastanemizin ve Akhisar’ımızın ihtiyacı olan bir cihazı toplam 35000 Liralık bir bağış yaparak alınmasını sağladılar. DSR Lazer cihazı göz hastalıkları kliniğimizde kullanılmaya başlandı.Bundan böyle gözyaşı kanalı tıkanıklığı olan hastaların Akhisar dışına gitmelerine gerek kalmadı.

Konuyla ilgili olarak göz hastalıkları uzmanı Op Dr Ercüment Çavdar ise yaptığı açıklamada “ Gözlerimizin ıslanması için sürekli olarak salgılanan gözyaşı normalde gözyaşı kanalından burun içine doğru akarak göz temizliğini ve nemliliği sağlar. Gözyaşı tıkanıklığının mevcut olduğu hastalarda ise gözde tüm gün sulanma, çapaklanma ve ara ara ağrı ve kızarıklık oluşur. Bu tıkanıklık tedavi edilmezse göz yaşı yollarında enfeksiyon gelişerek göz, göz kapağı ve çevre dokular için tehlike oluşturur. Gözyaşı kanalı tıkanıklığının tedavisi ameliyattır. Laser DSR cihazı ile yapmaya başladığımız DSR(dakriyosistorhinostomi) ameliyatı bıçaksız, kansız, ağrısız bir işlemdir ve kliniğimizde görev yapan tüm arkadaşlarımız tarafından başarıyla uygulanmaktadır.” demiştir.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler