Kan

Mesai Dışı Uygulaması Yeniden Başlıyor

| 9 Şubat 2016

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi daha önce Türkiye çapında ilk 3-5 hastaneden biri olarak 2011 yılı Kasım ayında başlattığı mesai dışı poliklinik çalışmalarına yeniden başlıyor.

Mesai dışı çalışmaları Danıştay tarafından verilen yürütmenin durdurulması kararı uyarınca 2014 yılı Mayıs ayından itibaren durdurulmuştu. Sağlık Bakanlığının başvurusu üzerine Danıştay idari dava daireleri kurulu tarafından 1 Şubat 2016 itibarıyla 2014 Mayıs ayında verilen yürütme durdurma kararı iptal edilince mesai dışı çalışmanın önü yeniden açıldı.

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Yöneticisi Başhekim Op. Dr. Erol Karaca  “2011 yılında da başarı ile uyguladığımız mesai dışı çalışmalarımızı yeniden başlatıyoruz. 15 Şubat 2016 tarihinden itibaren hastanemizin Kirazoğlu(Eski SSK) hizmet binasında hafta içi günler de Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 17.00 ve 18.00 saatleri arasında ve de Cumartesi günleri 10.00 ile 13.00 saatleri arasında toplam 7(yedi) branşta ve gönüllü 19 uzman hekimin katılımıyla hizmet vermeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımız mesai dışı belirtilen saatlerde MHRS den randevu alabilecekleri gibi hastanemiz resmi web sitesinde yayınlanan programa göre de doğrudan başvuru yapabilecekler. Ayrıca yoğun çalışan ve izin alamayan çalışanlar için mesai bitiminde uzman hekime başvurma şansını da vermiş oluyoruz. Akhisar ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

15 Şubat 2016 tarihi itibarı ile Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Kirazoğlu(Eski SSK) binasında mesai dışı poliklinik hizmeti verilecek olan branşların Dâhiliye, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Psikiyatri ve Ortopedi olduğu ve Mart ayından itibaren Kulak Burun Boğaz branşında da mesai dışı poliklinik hizmeti verilmeye başlanacağı öğrenildi. Biz de Akhisar halkına hayırlı olmasını diliyoruz.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler