Kan

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nden Bir İlk Daha.

| 13 Nisan 2017

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nden bir ilk daha, Atroskopik (Kapalı) yöntemle omuz ameliyatları yapılmaya başlandı. Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız ortopedi uzmanı Op. Dr. Yavuz ÜNLÜ “ Omuzda daralmaya bağlı sıkışma sendromunun (İmpegement Sendromu), omuz eklemi kireçlenmesinin, omuz rotator manşet yırtıklarına bağlı ağrı ve hareket kısıtlanmasının ve tekrarlayan omuz çıkıklarının engellenmesi tedavileri omuz artroskopisi (kapalı cerrahi olarak) ile 2016 yılından beri hastanemizde başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Kapalı yöntemin avantajları; açık cerrahiye göre cilt ve kas kesisi olmadığından iyileşme çok hızlı olmakta, hastanın hemen hemen hiç ağrısı olmamakta ve hastanede yatış süresi kısalmaktadır. Açık cerrahiye göre komplikasyon ve başarısızlık oranı düşüktür.”  dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan hastane yöneticisi Op. Dr. Erol KARACA “Atroskopik omuz ameliyatları, hastanemizde özellikle 2016 Aralık ayından bu yana sayısı giderek artan şekilde başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatlar nitelikli ameliyatlar olduğu için birçok ilde sadece üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinde yapılabilmektedir. Bugüne kadar hastanemizde 40 civarında hastaya bu ameliyatlar başarıyla uygulanmıştır.” dedi.

 

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler