Kan

Akhisar’ın Kalbi Onlara Emanet

| 15 Mayıs 2013

Akhisar Devlet Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı sayısı 2 oldu. Akhisar Devlet Hastanesi Yöneticisi Başhekim Op. Dr. Erol KARACA konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ‘Akhisar Devlet Hastanesi olarak çalışmalarımıza ve hizmetlerimize devam ediyoruz. Kardiyoloji uzman sayımızın 2’ ye çıkmasıyla Akhisar ve bölge halkına verdiğimiz hizmetin kalitesi de artmış oldu. Kardiyoloji branşı günümüzün en önemli sağlık sorunları arasında yer alan kalp hastalıklarıyla ilgilidir. Bu hastalıklar hipertansiyon, aterosklerotik kalp hastalıkları ve kalp ritim bozukluklarıdır. Bu hastalıkların tanısında önemli rol oynayan tetkikler arasında ekokardiyografi, elektrokardiyografi, kalp stres testi(eforlu ekg) yer almaktadır. Bu tetkikler hastanemiz bünyesinde mevcut olup her iki kardiyoloji polikliniğinde hekimlerimiz ekokardiyografi çekimi yapabilmektedir. Tanıya yardımcı taşınabilir EKG cihazı(holter monitörü) da en kısa zamanda temin edilerek anjiyo merkezi açılabilmesi konusunda bir adım daha ileriye gitmiş olacağız.’ dedi.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ nde Uzman Hekimliğini tamamlamış olan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ahmet Yaşar ÇİZGİCİ ise ‘Akhisar Devlet Hastanesi Kardiyoloji polikliniğinde sadece Akhisar’ lı halkımıza değil, ayrıca Kırkağaç, Gördes ve Gölmarmara başta olmak üzere çevre ilçe ve kasabalardan gelen acil ve acil olmayan poliklinik vakalarında en son bilimsel veriler eşliğinde hazırlanan uluslar arası kardiyaloji kılavuzlarının ışığı altında hizmet verilmektedir. Başta Ekokardiyografi( kalp ultrasonografisi) , Egzersiz stres testi (efor testi) olmak üzere kardiyolojinin vazgeçilmez tanı araçları ile hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Ayrıca 24 saatlik tansiyon ve ritm holter tetkiklerinin alınması için çaba sarf edilmektedir. Böylelikle girişimsel olmayan kardiyoloji tetkik ve tedavilerinin yapılması için Akhisar’ lı hastalarımızın Manisa gibi çevre illere gitmesine gerek kalmayacaktır.’ dedi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Uzman Hekimliğini tamamlamış olan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Veysel YAVUZ Akhisar Devlet Hastanesinde çalışmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek ‘ Akhisar ve bölge halkının il hastanelerine gitmeden tetkik ve tedavilerini en iyi şekilde hastanemizde gerçekleştiriyoruz. Tamamlanacak ekipmanlarımız ile daha da ileriye gideceğiz.’ demiştir.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler