Kan

Akhisar’ın Ruh Sağlığı Güçlendi

| 4 Nisan 2014

Modern insan fiziksel rahatsızlıkları dışında ruhsal rahatsızlıkları ile baş edebilmek için yoğun mücadele vermektedir. Günümüzde ruhsal hastalıklar giderek artmakta modern insan giderek daha karmaşık hale gelen sorunlarla boğuşmaktadır.

Sağlık bakanlığına bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığınca ve Manisa Kamu Hastaneleri Birliğince yapılan planlamalar doğrultusunda Akhisar Devlet Hastanesi’ne bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi oluşturulma çalışmaları başlatılmıştır. Bu çalışmalar kapsamında açıklama yapan Akhisar Devlet Hastanesi Yöneticisi Başhekim Op. Dr. Erol KARACA; ‘Toplum Ruh Sağlığı Merkezini oluşturmak için ilgili personele gerekli eğitimler verilmiş olup, merkezin açılması için gerekli fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Bu arada hastanemize yeni atanan Psikiyatri Uzm. Dr. Olga GÖKBULUT poliklinik hizmetlerine başlamış olup Toplum Ruh Sağlığı Merkezi oluşturma çalışmalarında bir ileri basamağa geçilmiştir’ dedi.

Uzm. Dr. Olga GÖKBULUT 1994-2001 Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 2002-2008 Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Psikiyatri ihtisasını yapmıştır. Umut Psikodrama Enstitüsü Triadik Sistemde 2003-2006 yıllarında grup terapisi yönetici yardımcısı olma ve 2006-2008 yılları arasında da grup terapisi yöneticisi olarak çalışabilme eğitimini tamamlamıştır. 2008-2011 Iğdır Devlet Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı olarak mecburi hizmet görevini tamamlayan Uzm. Dr. Olga GÖKBULUT 2011-2012 Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde, 2012-2014 Bodrum Devlet Hastanesinde Uzman Doktor olarak çalışmıştır. 2007-2014 tarihleri arasında Psikodramatist olarak iki uçlu depresif bozukluk hastaları ile atakları azaltmak amacıyla, kaygı bozukluğu hastaları ile iyileşme sağlanması amacıyla, alkol bağımlılığı hastaları ile iyileşme sağlamak ve bu iyileşmeyi sürdürmeyi desteklemek için, altı yaş grubu çocuklarla grup terapisi ile iletişim yeteneklerinin desteklenmesi için ve gönüllü olarak şiddete maruz kalan, sığınan kadınlarla da yeni bir hayata geçiş sağlanması amacıyla grup psikoterapileri uygulamıştır.

Akhisar Devlet Hastanesinde görevine başlayan ve Akhisar Devlet Hastanesi Ana Binasında poliklinik hizmetini veren Uzm. Dr. Olga GÖKBULUT; ‘ Akhisar’a kendi isteğimle atandım. Burada olmaktan mutluyum. Uzun yıllar Akhisar halkına hizmet etmek istiyorum’ dedi.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler