Kan

EMG ve EKO Laboratuarları Hizmetinizde

| 9 Ocak 2012

Başhekimimiz Op. Dr. Erol Karaca “Akhisar Devlet Hastanesi EMG (Elektromiografi) laboratuarı ve EKO Kardiografi labarotuvarı Aralık 2011 tarihi itibariyle hizmete girmiştir. Akhisar bölge halkına hayırlı olmasını diliyorum. EMG kas ve sinir hastalıklarında kullanılan bir tanı yöntemidir. Ortopedi fizik tedavi hastalarında, Beyin cerrahi ve nöroloji hastalarında tanı amaçlı kullanılır. Kaslara küçük iğneler batırılmak suretiyle tetkik gerçekleştirilir.

Nöroloji doktorlarımız Uzman Doktor Zehra karaca ve Uzman Doktor Savaş Karadağ Üniversitede eğitimlerini tamamlayarak çekimleri yapmaya başlamışlardır.

Ekokardiografi ise kalp çalışmasını gösteren ultrasonik bir yöntemdir. Cihazla kalp damarlarının akımları da ölçülmektedir. Kardiyoloji doktorumuz Uzman Doktor M. Fatih Toptancı da çekimlere başlamıştır. Tüm bu çekimler ilave bir katkı payı ve ücret alınmadan, hastanemiz bünyesinde yapılmaktadır. Dolayısıyla Akhisarlı vatandaşlarımızın bu tetkikler için Manisa ve İzmir’e gitmelerine gerek kalmayacaktır. Akhisar ve bölge halkına hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler