Kan

Tıp Bayramı kutlandı, Ali Rıza Coşar için sürpriz tören düzenlendi

| 19 Mart 2010

Dr. Cem Ün - Dr. Ali Rıza Coşar

33 Yıldır Akhisar Devlet Hastanesinde görev yapan, Akhisarlıların  yakından tanıdığı, emekliye ayrılan  40 yıllık  Üroloji Uzmanı Ali Rıza Coşar’ı Baştabiplik unutmadı. İki üniteli Akhisar Devlet Hastanesinde hem Tıp Bayramı için pasta kesildi, hem de emekliye ayrılan Ali Rıza Coşar için  sürpriz tören düzenlendi. Baş Tabip Cem Ün Ali Rıza Coşar’a  yaptığı hizmetlerden dolayı plaket verdi.

Bir gün önce eski SSK Hastanesindeki doktor ve personelle tıp bayramı kutlaması yapıldıktan sonra, bir gün sonrada Merkez Devlet Hastanesi yemekhanesinde doktor ve personel bir araya geldi. Sürpriz bir şekilde son anda haber verilen ve davet edilen, 55 yıl önce açılan Akhisar Devlet Hastanesinde  33 yıldır görev yapan Ali Rıza Coşar’a (65) Baştabip Cem Ün, yaptığı hizmetlerden dolayı plaket verdi.Baş tabip Cem Ün, 14 Mart Tıp Bayramının  Pazar gününü rastladığını, Akhisar Devlet Hastanesi’nin iki bölümden oluştuğu için bir gün önce eski SSK hastanesindeki personel ile Tıp Bayramını kutladıklarını belirtip, bu günde hem Tıp Bayramını kutlamak hem de, 40 yıllık Doktorluk yaşantısının 33 yılını Akhisar’da  görev yaparak geçiren Üroloji Uzmanı Ali Rıza Coşar  ağabeyimizin emekliye ayrılması nedeni ile bir araya geldik. Bizler çocukken Ali Rıza ağabey  doktor olarak hizmet veriyordu. Hastanemizdeki görevi sona ermesini rağmen biz onu her zaman aramızda göreceğimizden eminiz. Emeklilik yaşantısında tüm sevenleri ile birlikte olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum. dedi.  Ali Rıza Coşar, toplantıya davet edilmesinin, kendisi için sürpriz olduğunu, kıyafeti için mazur görülmesini dileyip, sizlerden ayrılmak benim için çok zor. Gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyorum. 40 yıl 4 ay 16 gün Kamuda görev yaptığım Doktorluğumu sonlandırıyorum. 55 yıl önce kurulan Akhisar Devlet hastanesinde de 33 yıl  7 ay hizmet verdim. Acılı tatlı günler geçirdik. Hepinize yaşantınızda başarılar diliyorum. dedi.

Aynur Coşar ile evli olan,  Doçent Dr. Banu Coşar, Makine Mühendisi Mehmet Coşar, Ekonomist Gökçe Coşar Yiğit’in babaları olan Ali Rıza Coşar, mesleğe Ordu Aybastı’da Hükümet Tabibi olarak göreve başladı. Ankara Atatürk Sanatoryumunda  Göğüs Hastalıkları, Ankara Hastanesinde Üroloji asistanlık görevlerinden sonra  33 yıl önce Akhisar Devlet Hastanesine atandı. Akhisar Devlet Hastanesinden de emekli oldu.

Kaynak: AHA

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Haberler