Kan

Hemşirelik Haftası Hastanemizde Etkinliklerle Kutlandı.

| 12 Mayıs 2017

Hemşirelik Haftası ve 12 Mayıs Hemşireler Günü Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinde hemşireler ve hastane yönetiminin katılımıyla coşku içinde kutlandı. Başhekim Sekreteri Tuğba Olut’un sunuculuğunu yaptığı programda Akhisar Mustafa Kirazoğlu Hastanesi Yardımlaşma, Dayanışma Derneği başkanı Hasan Kirazoğlu, Yılın hemşiresi ödülünü Nöroloji, Servisi Sorumlu hemşiresi Vesude Oklamer’e, Yönetim kurulu üyesi Belediye başkan yardımcısı Ali Velestin, yılın idarecisi ödülünü Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Sema Artaç’a başarılı çalışmalarından dolayı Plaket verdiler.

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinde yemekhanesinde düzenlenen Hemşireler günü kutlama programında konuşan Hastane Yöneticisi Başhekim Op. Dr. Erol Karaca hemşirelik mesleğinin fedakarlık ve sevgi isteyen bir meslek olduğu söyledi. Karaca;” Hastanemizin  en çalışkan en disiplinli hemşirelerimizin haftasını kutluyorum. Hastanemiz bir yıl içinde Eylül ayında Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi açılışını yaptık. Ekim ayında Sağlık bakanımız ile Palyatif Bakım Merkezinin açılışını yaptık. Bu yıl da Anne dostu hastanesi, Nisan ayında 5 yataklı 1. basamak yoğun bakım  ünitesi açıldı. Ameliyathanemiz sertifikalı eğitim merkezi oldu. Mayıs ayı başında enfeksiyon oranları en düşük hastane seçildik. 2015 yılında verimlilik değerlendirmelerinde birinci, 2016 yılında üçüncü olduk. Bu yılda tekrar birincilik bekliyorum. Tekrar tüm hemşirelerimizin hemşirelerin gününü kutluyorum” dedi.

Daha sonra  Müzik öğretmenleri Mustafa Kılınç ve Deniz Arıç’ın eşliğinde Acil Doktoru, Sebahattin Anamurlu, Güvenlikçi Fatih Ak ve Kemoterapi Hemşiresi Selin Aygen Dombaycı’nın söylediği şarkılarla programa renk kattı. Programın son bölümünde hemşireler arasında 7 şer kişilik gruplar arasında “Bil Bakalım Akhisar” bilgi yarışması yapıldı, yarışmayı kazanan Cerrahi bölümü hemşirelerine, başhekim yardımcısı Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Sinem Albayrak, çeşitli hediyeler dağıttıktan sonra program sona erdi.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler