Kan

Manisa İl ve İlçe Başhekimleri Akhisar ‘da Toplandı

| 27 Haziran 2011

Manisa merkez ve tüm ilçe devlet hastaneleri başhekimleri, Haziran 2011 olağan toplantısını Akhisar Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Erol Karaca’ nın ev sahipliğinde, 23.06.2011 günü Palm City otelde, Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya TAY başkanlığında gerçekleştirdi.

Toplantıda devlet hastanelerinin ve genel sağlık hizmetlerinin güncel durumu, bu kapsamda yapılan çalışmalara ilişkin verilen bilginin ardından, başhekimlerle fikir alış verişinde bulunuldu.

“Tam Gün Yasası kapsamında, muayenehanelerin kapatılmasına ilişkin yürütmenin Danıştay 5’nci dairesi tarafından durdurulduğunu hatırlatan Dr. Tay, Sağlık Bakanlığı’nın bir üst mahkemeye itirazda bulunduğunu ve önümüzdeki günlerde sonucun belli olmasının beklendiğini söyledi. Türkiye’de muayenehanelerle ilgili çok karmaşık bir süreç yaşandığını ifade eden Dr. Tay, Sağlık Bakanlığı’nın muayenehanelere de kendi kurumlarında olduğu gibi kalite standardı getirdiğini belirterek, standart dışı kalan muayenehanelerin işletilmesine izin verilmeyeceğini söyledi. Hekimlere muayenehanelerini istenilen şekle getirmeleri için tanınan sürenin 3 Ağustos 2011 tarihinde sona erdiğini vurgulayan Dr. Tay, Muayenehane işleten hekimler bize şartları taşıdıklarına dair müracaat edecekler. Bakanlık adına biz gidip tespit yapıp Sağlık Bakanlığı’na göndereceğiz. Bakanlık standartlara uygunluğa bakıp onay verecek ya da vermeyecek. Verirse devam edebilecekler. Onay vermezse kapatılacaklar” dedi.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Haberler