Kan

Manisa’da yılın hemşiresi ödülü Akhisar’dan geldi

| 16 Mayıs 2017

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine bağlı ATSO Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) sorumlu hemşiresi Özlem Ölmez Manisa’da yılın hemşiresi seçilerek büyük bir başarıya imza attı. Her yıl 12 Mayıs hemşireler haftası  vesilesiyle, Türkiye’nin 81 ilinde İl Sağlık Müdürlüklerince İl bazında yılın hemşireleri seçiliyor. Bu yılda Manisa ilinde İl Sağlık müdürlüğü tarafından Akhisar ATSO TRSM’nin açılma sürecinden itibaren yaptığı başarılı ve özverili çalışmalar sayesinde, Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinin adayı hemşire Özlem Ölmez bu onurlu ödüle layık görüldü.

Özlem Ölmez Ödülünü  10 Mayıs günü Ankara’da , Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ında katıldığı törende bizzat Sağlık Bakanının elinden aldı. Hemşire Özlem Ölmez konuyla ilgili;

‘’Bu anlamlı ödüle layık görüldüğüm için çok onur duydum. Amacım daha çok hasta gurubuna ulaşarak daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek. Mesleğini seven bir hemşire olarak, 20.yılımda yılın hemşiresi ödülüne beni uygun gören tüm yöneticilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum’’dedi.

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi yöneticisi/ Başhekim Op. Dr. Erol Karaca ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sema Artaç hemşire Özlem Ölmez’i  kutlayarak, başarılarının devamını dilediler.

Başhekim Karaca ‘’TRSM’’sorumlu hemşiremiz Özlem Ölmez bu ödülü, emek sarf ederek kazandı. Hasta ve aileleriyle kurduğu pozitif iletişimle bu tür merkezlerin amacına uygun, en güzel şekilde nasıl hizmet vermesi gerektiğinin anlamlı bir örneğini sundu.İnsanı merkezine alan bir yaklaşım ve anlayış,bu onurlu başarıyı ve ödülü getirdi.Hastanemizde gerek hekimler gerekse yardımcı sağlık personelleri açısından insan odaklı hizmet anlayışını benimsemiş çok sayıda Özlem hemşirelerin var olması geleceğe daha inançlı ve güvenli bakmamızı sağlıyor’’ dedi.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler