Kan

ATSO Toplum Ruh Sağlığı Merkezinden El Ürünleri Sergisi

| 25 Şubat 2017

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi ve Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine bağlı, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin ortaklaşa açtığı el ürünleri sergisi Akhisar Belediyesi Fuaye ve Sergi Salonunda törenle açıldı.

8 ay gibi bir sürede yaklaşık 25 hastanın hazırladığı, 3 gün açık kalacak el ürünleri sergisinin açılış kurdelesini Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihdam Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz, Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Yöneticisi / Başhekim, Uzm. Dr. Erol Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, ATSO Başkan yardımcısı Ufuk Merde ve kayıtlı hastalardan Muhammet Suat Kişioğlu ile birlikte kestiler.

ATSO Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlu Hemşiresi Özlem Ölmez’in sunuculuğunu yaptığı programın açış konuşmasını Usta Öğretici Hatice İğci yaptı. İğci;” Sanatın insan ruhunu rehabilite ettiği bilinciyle merkezimizde açılan bu kursa büyük katkıları olan Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Yöneticisi / Başhekim, Uzm. Dr. Erol Karaca’ya, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman Erdem ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum diyerek sözlerine son verdi.

Açılış töreninde konuşan Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz: “2014 yılından beri Manisa’da 4 tane Toplum ve Ruh Sağlığı merkezimizi halkımıza kazandırmış bulunmaktayız. Ruh hastalığına yakalanmış kişileri bu merkezlerde yakın takibe alıp, günlük ilaç alımlarını takip etmek, onları topluma kazandırmak ve onların bakımını sağlayan yakınlarına nefes aldırabilmektir. Bu merkezlerde birincil olarak hastaları topluma kazandırma amacı güderken onlara belirli becerilerde kazandırma yolunda eğitimler veriyoruz. Bu eğitimlerin sonucunda bu sergi teşkil etmiş durumdadır. Bu sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışta konuşan Akhisar Kaymakamı Kaan Peker: “ İnsanlarımıza daha etkin ve daha hızlı sağlık eğitimi veriliyor. İlaç ve tıbbi müdahalelerin yanı sıra bu hizmetten faydalanacak insanlarımızın yeteneklerine göre onlara bir takım melekeler kazandırılmakta. Üretime geçmeleri sağlanıyor ve bir yandan ilaçsız ve tıbbi müdahalesiz şifa buluyorken diğer taraftan bir şeyler öğrenen ve üreten bireyler konumuna gelmekte. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ATSO Toplum Ruh sağlığı Merkezi ve Akhisar Halk Eğitim merkezi iş birliği ile düzenlenen el ürünleri sergisi açılışı from AKDH on Vimeo.

Lütfen takip edin veya paylaşın:

İlgili Bölüm: Duyuru, Haberler